Regeneracja baterii trakcyjnych

Regeneracja baterii trakcyjnych Katowice

Kupno nowej baterii trakcyjnej do wózka widłowego to jedna z najbardziej kosztownych inwestycji związanych z bieżącym utrzymaniem maszyny. Decyzję o zakupie nowego ogniwa zwykle podejmuje się w momencie, gdy bateria ulega całkowitemu wyeksploatowaniu. Sytuacje, gdy utrata pojemności akumulatorów nastąpiła m.in. na skutek przestojów w pracy lub nieprawidłowego użytkowania, nie muszą oznaczać konieczności wymiany ogniwa zasilającego. Odpowiednio przeprowadzona regeneracja baterii trakcyjnych pozwala odzyskać nawet 80% ich pierwotnej mocy.

W firmie Moderator mamy wieloletnie doświadczenie w naprawach oraz regenerowaniu baterii do wózków widłowych. Jesteśmy, w stanie w sposób kompleksowy dokonać odzysku mocy w ogniwach stosowanych w pojazdach wszystkich najpopularniejszych marek, dzięki czemu nasza oferta kierowana jest do szerokiego grona odbiorców. 

Co obejmuje regeneracja baterii trakcyjnych?

Oddając do naszego warsztatu baterię trakcyjną do regeneracji, mogą Państwo liczyć na pełen zakres czynności, wykonanych w ramach szerokiego przeglądu technicznego. Usługi przeprowadzane w trakcie naprawy baterii obejmują m.in.:

– ocenę aktualnego stanu zużycia,
– pomiar napięcia wraz z mierzeniem gęstości elektrolitu,
– pomiar napięcia na poszczególnych ogniwach,
– sprawdzenie stanu przewodów oraz połączeń między ogniwami,
– próbę pojemnościową baterii,
– kompleksową diagnostykę oraz naprawę,
– ładowanie odsiarczające,
– pomiar rezystancji izolacji oraz sprawdzenie stanu skrzyni akumulatora.

Realizowana przez nas regeneracja baterii trakcyjnych w Katowicach to gwarancja profesjonalnie wykonanej usługi, na którą udzielamy gwarancji. W zależności od stanu wyeksploatowania akumulatora nasze usługi pozwalają odzyskać moc wyjściową na poziomie 70-80%, co przy relatywnie niewielkim koszcie w porównaniu z zakupem nowej baterii, stanowi niezwykle korzystny rezultat.

Czytaj więcej

Regeneracja baterii trakcyjnych – dlaczego warto?

Niższy koszt regeneracji w porównaniu zakupem nowej baterii to najważniejszy, aczkolwiek niejedyny argument przemawiający za serwisem ogniw trakcyjnych. Możliwość uzyskania bardzo wysokich wartości mocy fabrycznej sprawia, że zregenerowana bateria jest w stanie działać jeszcze przez co najmniej kilka lat na zadowalającym poziomie. Warto dodać, że w trakcie usługi dokonywany jest szczegółowy przegląd techniczny ogniw oraz całego akumulatora, pozwalający zdiagnozować i usunąć ewentualne, dodatkowe usterki.

Bezpieczne i przyjazne dla środowiska regenerowanie baterii

Na całą sprawę warto również spojrzeć przez pryzmat ekologii – poddawanie baterii regeneracji zmniejsza liczbę utylizowanych ogniw, co przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Oprócz tego szybka i sprawna regeneracja baterii trakcyjnych do wózków widłowych to rozwiązanie korzystne z punktu widzenia zachowania ciągłości pracy i minimalizowania przestojów.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Firma Moderator dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym oraz kadrą doświadczonych pracowników. Dzięki nim wykonywana przez nas regeneracja baterii trakcyjnych przebiega w sposób sprawny i bezproblemowy, w oparciu o szczegółowe pomiary i prace diagnostyczne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.